Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Szczęść Boże!   Witamy na stronie Parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie!

Ogłoszenia duszpasterskie - 30. Niedziela Zwykła - 2018-10-28

 

 

1. NIEDZIELA:

Mierzyn: 7.oo; 9.oo;10.3o;12.oo; 13.3o;16.oo / dla dzieci /;18.oo; 19.3o
Godzinki ku czci NMP o godz. 8.3o.
Spowiedź święta przed i podczas Mszy Świętych.

 

 

2. DNI POWSZEDNIE:

Codziennie  przed  i podczas Mszy św. okazja do  spowiedzi  św.
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w  środy o 18,oo.
W czwartki o godz. 17.3o modlimy się koronką do siedmiu boleści NMP w intencji kapłanów oraz o  powołania kapłańskie i zakonne
W piątki o godz. 17.oo, wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej – Godzina Miłosierdzia
Biuro parafialne czynne codziennie od godz. 17,oo

 

 

3. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny Kościoła podaje:

Kończy się, miesiąc modlitwy różańcowej. Starajmy się jednak odmawiać różaniec indywidualnie i w rodzinach, zawsze kiedy jest to możliwe . W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy do piątku dla: dzieci  o godz. 17.oo;  dorosłych o godz. 17.3o; młodzieży w środę i piątek o godz. 19.oo, serdecznie zapraszamy.

 

Zachęcamy wszystkich Rodziców aby Kochani, Wasze dzieci  wzięły udział w Balu Wszystkich Świętych. Odbędzie się on 31 października, w środę, początek o godz. 17.3o w szkolnej jadalni / wiele atrakcji/; następnie przejście do kościoła gdzie nastąpi zakończenie. Serdecznie zapraszamy. Dzieci prosimy abyście przy pomocy rodziców  przebrały się   za wybranych przez was Świętych. Jest to inicjatywa, przeciw bardzo niebezpiecznym okultystycznym, demonicznym i pogańskim imprezom  tzw. Halloween

 

W czwartek  1 listopada  uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele: godz.:7.oo; 9.oo; 16.oo; 18.oo;19.3o ; na cmentarzu z procesją żałobną Msza Święta o godzinie 10.3o .  
Każdego dnia od  1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

 

W tym miejscu przypominamy wszystkim członkom wspólnoty  Nieustającego Różańca  o modlitwie  z 1 na 2 dzień każdego miesiąca.


W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte  zostaną odprawione o godz.: 7.oo; 10.oo; 17.oo; 18.oo; 19.3o i od tego dnia przedstawiamy Bogu w specjalnej modlitwie wypominkowej zmarłych których Kochani polecacie Miłosierdziu Boga Wszechmocnego.

 


Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są tzw. kartki na wypominki, rozdawać je również będą ministranci,  proszę    o wypisanie na nich imion swoich zmarłych, z zaznaczeniem również dni, w których chcielibyście Kochani, by przywoływać tych zmarłych przed Bogiem w modlitwie Kościoła. Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele będzie trwała  modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą  odprawiane codziennie o godz.17.3o Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, proszę później złożyć w zakrystii, na tacę, bądź w biurze parafialnym, proszę również zaznaczyć w jakich dniach tygodnia chcielibyście, by imiona Waszych zmarłych były przywoływane przed oblicze Miłosiernego Boga.

 

Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

 

W piątek, 2 listopada przed południem, odwiedzimy chorych naszej parafii.

 

W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

 

Pierwsza sobota miesiąca, 3 listopada – to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, na wieczornej Mszy Święte  o godz. 18.oo; zmiana tajemnic różańca świętego we wspólnocie  Żywego Różańca, podczas liturgii kolejne nabożeństwo  I sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca NMP, które rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o godzinie 17.3o. Serdecznie zapraszamy.

 

Informujemy, że w każdą niedzielę listopadową, na cmentarzu przy krzyżu, o godzinie 15,oo, Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Zwróciliśmy się do dzieci, aby narysowały, obrazek który później możemy wręczać wszystkim mieszkańcom Mierzyna po kolędzie, mają to uczynić do końca października.

 

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny

 

6. Serdeczne  Bóg   zapłać  za  wszelkie  dobro, za  życzliwość,  modlitwy  i  ofiary.

 

Ks. Zbigniew Wyka
proboszcz

Sakramenty dzieci

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Parafia rzymskokatolicka

p.w. Matki Boskiej Bolesnej

 w Mierzynie

 
Data powstania: 01.05.1947

Księgi od 1948 r.    Odpust: 15 września

Proboszcz parafii:

Ks. Dziekan prob. prałat dr Zbigniew Wyka

 

Przynależność:

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

 Dekanat: Szczecin-Pogodno

Biuro parafialne


 
ul. Welecka 17, 72-006 Mierzyn 
tel. (091) 483 12 85
parafiamierzyn@wp.pl

 czynne w dni powszednie od godz. 17:00